RPG World

Just come and see my RPG world!

AcasaPortalFAQCautareMembriGrupuriInregistrareConectare

Distribuiţi | 

Ce monstru esti ?

In jos 
AutorMesaj
Lelouch
Admin

masculin Numarul mesajelor : 223
Data de inscriere : 03/05/2009

MesajSubiect: Ce monstru esti ?   Lun Mai 04, 2009 9:51 am

http://animezup.com/index.php?ind=topsite&op=click_site&idb=602

Ce monstru esti ? Rezultatul meu a fost: "Esti un vampir ! Culoarea ta preferata este negrul ,dupa cum se vede ...dar ai grija .... SFATUL VAMPIRULUI :\"Ai grija , cineva te-ar putea strapunge cu tepusul sau te-ar alunga cu usturoiul ,sau sa aiba u dispozitiv cu ultra sunete care sa alunge liliecii.\"

\"El poseda in cel mai inalt grad acel instinct demonic si acea aparenta care-i influenta pe ceilalti, independent de ratiune... (Goethe, Conversatii cu Eckerman.)
\"El nu credea in nimic, cu exceptia viciului insasi si a unui zeu viu care exista pentru singurul scop de a face posibila satisfactia fata de rau.\" (Flaubert, Portretul Lordului Byron).

Vampirul este unul dintre cele mai vechi mituri populare, cu nenumarate legaturi cu alte legende si superstitii. In acelasi timp imaginea este interconectata cu o multitudine de perversiuni. Este vorba despre un mit universal deoarece nu este specific pentru nici o traditie culturala. Toate acestea ar indica existenta unei reprezentari psihice a mitului, necesare proiectiei si diseminari, o reprezentare care a existat din cele mai indepartate timpuri si care poate fi considerata ca fiind una din cele mai arhaice imagini pe care le cunoastem."

feminin Numarul mesajelor : 82
Varsta : 22
Localizare : exact unde nu te astepti cel mai putin.....in spatele tau!
Data de inscriere : 07/05/2009

MesajSubiect: Re: Ce monstru esti ?   Joi Mai 07, 2009 2:40 pm

Ce monstru esti ? Rezultatul meu a fost: "Mumia ...
Vad ca si tu esti unul dintre cei ce se roaga zeilor ,dar sa fi mumie nu e cel mai bun lucru....
Ce te uiti ? Nu iti dau nici un sfat is mumisuparat pentru ca imi folositi nepotii drept hartie igienica. Sad

Cati oameni nu au auzit de blestemul lui Tutankhamon sau de inscriptia ,,Moartea va atinge cu aripile ei pe cel care il va tulbura pe faraon “. Aceasta inscriptie, descoperita in interiorul mormantului lui Tutankhamun,capata un straniu ecou atunci cand a devenit cunoscuta soarta celor care ,, au profanat “ acest mormant. Sa aflam istoria descoperiri mormantului: La inceputul secolului XX, egiptologii au crezut ca Valea Regilor si-a dezvaluit toate secretele.S-au descoperit 30 de cosciuge si 24 de mumii,printre care cele ale lui Ramses II si Amenofis I. In 1903,un englez bogat, lordul Carnavon, a sosit la Cairo cu intentia de a face noi sapaturi. " Al tau care este? Click aici si afla!
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului

Ce monstru esti ?
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Romanul s-a nascut poet

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
RPG World :: Fun :: Quiz-uri-
Mergi direct la: